COMPANY PROFILE

ARENA JEST MARKĄ DLA MIŁOŚNIKÓW SPORTÓW WODNYCH I PROFESJONALNYCH ZAWODNIKÓW. GDZIE TYLKO ZNAJDZIESZ SPORTY WODNE, ZNAJDZIESZ ARENĘ.

Od 40 lat ARENA zaopatruje w odzież i akcesoria najlepszych pływaków i miłośników sportów wodnych w poszczególnych grupach: zawodnicze, treningowe i rekreacyjne. Produkty są tworzone na podstawie dogłębnych badań, co skutkuje nieporównywalną jakością.

Założona w 1973 r. przez Horsta Dasslera, człowieka, który był miłośnikiem sportu, przedsiębiorcą i pionierem w dziedzinie sponsoringu sportowego. Arena była pierwszą marką, która tak mocno zaangażowała się w badania nad materiałami, aby stworzyć szybsze, lżejsze i bardziej wszechstronne produkty dla zawodników jak i amatorów. Arena do dziś definiuje trendy i wyznacza standardy.

Przez lata Arena wyposażyła wielu mistrzów, zawodnicy związani z marką „3 diamentów” bardzo często osiągali „pudło” w najlepszych dyscyplinach pływackich. Oprócz produktów związanych stricte z basenem Arena rozwinęła ofertę o produkty plażowe, zaprojektowane z charakterystycznym włoskim sprytem i smakiem.

Arena z siedzibą w Tolentino we Włoszech dystrybuuje swoje produkty do 103 krajów na całym świecie. Reprezentowaniem Areny na świece zajmują się spółki zależne we Włoszech, Francji, Niemczech, USA, grupa zatrudnia również wykfalifikowanych partnerów biznesowych w 86 krajach, natomiast grupa w Japonii zajmuje się marką w 11 krajach dalekiego wschodu.