AMREF

W 2005 ROKU AMREF WYGRAŁ NAGRODĘ „ZDROWIE GLOBALNE” UFUNDOWANĄ PRZEZ BILL’A I MELINDĘ GATES. „AMREF OD BARDZO DŁUGIEGO CZASU RATUJE ŻYCIE MILIONOM AFRYKAŃCZYKÓW, CO NAPAWA NAS NADZIEJĄ, ŻE NAWET BEZNADZIEJNE WYZWANIA DA SIĘ PODJĄĆ I WYGRAĆ”.

BILL GATES

1,5 miliarda ludzi na świecie musi korzystać z zanieczyszczonej wody, głównego motoru rozprzestrzeniania się chorób. W Afryce 4 na 5 zgonów jest powiązanych z wodą. Brak wody pitnej jest podstawowym powodem głodu, chorób i ubóstwa.

Woda zazwyczaj znajduję się bardzo daleko. Kobiety i dzieci podróżują pieszo nawet do 8 godzin po wodę, która zazwyczaj jest zanieczyszczona. Łatwy dostęp do czystej wody, którą można pić, w której można gotować, prać, poić zwierzęta czy nawadniać warzywa, ograniczy rozprzestrzenianie się chorób i przyspieszy rozwój w tym regionie świata.

Projekt

Arena i AMREF współpracują przy budowie studni artezyjskich w dystrykcie Mkuranda w Tanzanii. Celem projektu jest źródło czystej wody dla okolicznej społeczności, nauczenie ludzi jak odpowiednio zarządzać czystą wodą, nauka podstawowych procedur zachowania higieny osobistej. Studnia jak również procedury mają na celu ograniczyć ubóstwo i choroby które dotykają wielu ludzi, co zagwarantuje wyższe warunki życiowe.

AMREF

AMREF to największa organizacja walcząca o zdrowie w Afryce, która już ponad 50 lat pracuje z Afrykańczykami w celu polepszenia warunków zdrowotnych. AMREF obejmuje ok 140 projektów. We wszystkie projekty zaangażowani są lekarze, eksperci, inżynierowie oraz Afrykańscy socjalni pracownicy, którzy są niezbędni do znalezienia rozwiązań, które będą odpowiednie w kontekście Afryki i przyniosą duże korzyści w przyszłości.