ELITE TEAM / HANNAH LOUISE MILEY

HANNAH LOUISE MILEY

Hannah Miley (8 Sierpień 1989) jest brytyjską pływaczką w stylu zmiennym, kóra znajduje się w samej światowej czołówce.

Pierwsze doświadczenie Hannah z międzynarodowym podium było w 2005 roku na mistrzostwach Europy juniorów w Budapeszcie, gdzie zdobyła srebro na 400 stylem zmiennym. Kontynuowała to dalej w tym roku na jej pierwszym seniorskim mitingu gdzie ukończyła na 6 miejscu, na tym miejscu skończyła również udział w mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Trieste. Jej dobry występ nie przyniósł jeszcze medalu w seniorskich występach. W 2006 roku też nie przywiozła medali z zawodów Wspólnoty narodów i z mistrzostw Europy w Budapeszcie.

Po obiecujących startach w 2008 roku na mistrzostwach Świata w Manchesterze, gdzie zdobyła srebrny medal na 400m stylem zmiennym i brąz na 200m, Hannah zawiodła na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i na mistrzostwach Europy na krótkim basenie gdzie 2 razy kończyła na 4 miejscu. Bolesne czwarte miejsce zajęła również na mistrzostwach Świata w Rzymie w 2009 roku, (gdzie przegrała brąz o mniej niż pół sekundy i była 0.6s za 2 miejscem), następnie przyszło złoto na mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Istambule gdzie wygrała na 400m stylem zmiennym i wywalczyła brąz na 200 zmiennym. Tydzień później w Manchesterze na krótkim basenie pobiła rekord Europy, gdzie zajęła 3 miejsce na 400m zmiennym.

Nagrody na które Hannah pracowała tak ciężko przyszły dopiero w 2010 roku, kiedy wygrała pierwszy raz kiedy zdobyła tytuł mistrzyni Europy, ustalając rekord zawodów, zdobyła także brąz na 200m stylem zmiennym. Dwa miesiące później w Nowym Deli zdobyła kolejne złoto na 400m stylem zmiennym na mistrzostwach Wspólnoty Narodów. Jej występ na mistrzostwach Europy zakończył się najlepszym czasem na 400m zmiennym, w całym roku.

W 2011 roku przyszedł czas na większe wyzwania np. mistrzostwa Świata w Szanghaju, przygotowania Hannah były obiecujące. W połowie czerwca osiągnęła 3 najlepszy czas w tym roku na 400m stylem zmiennym. Na mitingu Mare Nostrum w Monte Carlo, wygrała na 200m i 400m zmiennym, dwa razy pokonując Kirsty Coventry. Hannah znajduje się w bardzo wysokiej formie na Szanghaj a następnie na Londyn.

Biography

Dla Hanny Miley pływanie jest rodzinnym zajęciem. Nie tylko Ojciec, jej trener jest związany z pływaniem, jej 2 młodszych braci też są pływakami, a jej matka stanowi trzon, dając wsparcie jest bardzo blisko i pilnuje sportowej diety swoich sportowców. Tak związana i wspierającą rodzina jest bardzo energetyczna dla Hanny. Hannah większość trenuje sama, szlifując technikę na 25m basenie z 4 torami, który mieści się w Inverurie, małym, szkockim miasteczku gdzie mieszkają. W dniach kiedy dzieli basen z innymi pływakami woda jest tak wzburzona jak na Morzu Północnym, które jest nie tak daleko

To ten sam basen, w którym Hannah w wieku 3 lat pokazała zamiłowanie wodą i gdzie rozpoczęła regularne pływanie w wieku 6 lat i zademonstrowała swój wielki talent. Metody jej ojca nie są ortodoksyjne – bardzo często trenuje z pasem wokół talii, wtedy ciągnie gąbki za sobą. W 90 latach sprowadził Aquapacer, który przyłączony do okularków przekazuje sygnał dzięki czemu łatwo można monitorować i poprawiać styl pływania. Kiedy nie trenuje córki, były wojskowy lata helikopterem między Aberdeen, a platformami wertniczymi. W 2010 roku został uznany przez Brytyjskie stowarzyszenie Trenerów pływackich, trenerem roku.

Kariera Hannah ma swoje wzloty I upadki, ale ona zdeklarowała kontynuaowanie ulepszania siebie I swojego pływania. Ona wierzy w to, że nic nie dzieje się bez powodu i że można znaleźć pozytywny wydźwięk z każdego doświadczenia, nawet złego to w głównej mierze stanowi jej charakter. Sukces w pływaniu zależy od podejścia, Ona wstaje codziennie, aby rozpocząć bieg po wybrzeżu, przez mgłę aby o 6 rano rozpocząć trening w miejscu oddalonym o prawie 5 km od jej domu. Jej tytuł mistrza Europy na 400m stylem zmiennym z 2010 roku jest wynikiem konsekwencji ponieważ w 2008 roku była piąta, a w 2009 roku była czwarta.

W perspektywie Igrzysk dużo sie mówi o potencjale Brytyjskich sportwoców do medali co naturalnie tworzy presję. Dla Hannah jest to najważniejsze marzenie – wygrać złoto olimpijskie na oczach swojej publiczności. To jest najważniejszy czynnik, który ją napędza. Teraz kiedy zdobyła swój pierwszy międzynarodowy tytuł, odgoniła kilka demonów do lamusa i z takim podejściem może w Londynie osiągnąć swój cel.

Imię i Nazwisko: Hannah Miley
Pochodzenie: Zjednoczone Królestwo
Data i miejsce urodzenia: 8.08.1989, Swindon
Wiek: 21
Wzrost: 167 cm
Waga: 53 Kg

Klub: Garioch ASC
Styl: 200m and 400m stylem zmiennym
Trener: Patrick Miley
Miejsce trenowania: Aberdeen

NAJLEPSZE OSIĄGNIĘCIA - MEDALE

2011
Mistrzostwa Świata - Szanghaj
Srebrny meda na 400 m stylem zmiennym

2010
Puchar Wspólnoty Narodów
Złoty medal na 400 m stylem zmiennym

Mistrzostwa Europy - Budapeszt
Złoty meda na 400 m stylem zmiennym
Brązowy meda na 200 m stylem zmiennym
Brązowy meda na 4x200 m stylem dowolnym

Mistrzostwa Europy - Istambuł
Złoty meda na 400 m stylem zmiennym
Brązowy meda na 200 m stylem zmiennym

2008
Mistrzostwa Świata - Manchester
Srebrny meda na 400 m stylem zmiennym
Brązowy meda na 200 m stylem zmiennym